2018 

Média Építészeti Díja

Épület kategória

Győr-Gönyű Országos
Közforgalmú Kikötő

Építészek, alkotók:

Hatvani Ádám, Korompay Attila,
Dékány Tibor

Média Építészeti Díja

Terv kategória

Öreg-tó malma
Tájlabor és ökoturisztikai központ

Építész, alkotó:
Nagy Mercédesz Erika

Média Építészeti Díja

Zsűri különdíj

&

Közönségdíj
Épület kategória

Kőzúgó HÍD.ON

építészek, alkotók:
Bíró Árpád, Kovács Károly Lehel,
Nagy Mercédesz Erika, Szilágyi
Norbert, Szökő Kristóf István

Média Építészeti Díja

Közönségdíj

Terv kategória

Búvárbázis Rudabányán

építész, alkotó:
Krajnyák Nándor Bence

Index.hu Különdíj

Konténerház

építész, alkotó:
Csupor Anna

Austrotherm
Energiahatékonysági Különdíj

Office Garden Irodapark III. ütem

építész, alkotó:
Szekeres István (Skicc-Art Építésziroda)

Europa Design
Belsőépítészeti Különdíj

Tanpo Solar School

építészek, alkotók:
Szelecsényi Balázs, Bárdi
Emese, Irimiás Balázs,
Kacsó János, Fehér Anna

Zsűri

Médiazsűri

Bagi László (Forbes), Csatlós Hanna (HVG), Ficsor Benedek (Magyar Hang), Földes András (Index), Rajcsányi Gellért (Mandiner), Sümegi Noémi (Magyar Konyha), Vincze Miklós (24.hu)

Szakmai bírálók

 

Beleznay Éva (urbanista, építész), Dúll Andrea (környezetpszichológus), Somogyi Krisztina (vizuális környezet-kutató, építészkritikus, egyetemi docens)

Az előzsűri tagjai a nemzetközi építészet kiemelkedő alkotói és kritikusai voltak: Indira van’t Klooster (az A10 építészeti magazin alapítója és főszerkesztője, 2014 óta a Média Építészeti Díja nemzetközi előzsűrijnek elnöke), Omer Kanipak (építész, építészeti fotográfus), Olga Ioannou (építész), illetve a Magyar Építőművészek Szövetsége képviseletében Z. Halmágyi Judit (építész)

Támogatóink

 

Austrotherm, Dornbracht, Europa Design, Gránit Pólus, Lafarge,
Lechner Tudásközpont, NKA, PERI, Streamnet, Szónok Születik Retorikaiskola

Kiemelt szakmai partner: Magyar Építőművészek Szövetsége

Partnereink: A mi otthonunk, Artportal, Építészklub,Építész Közlöny, ibuild.info, ingatlan.com – iroda.hu, Kortárs Építészeti Központ,
Magyar Építéstechnika, Magyar Építész Kamara, Régi-Új Magyar Építőművészet, Müpa, Octogon, OTTHONNEKED, Proidea, VPI Betonmanufaktúra

Sajtóiroda: Jakab Gergő, Zerocom

Média Építészeti Díja

Épület kategória &

Europa Design
Belsőépítészeti Különdíj &

Index.hu Különdíj

Népi építészet 2.0

építész, alkotó:
Őrfi József

Média Építészeti Díja

Terv kategória

&

Közönségdíj
Épület kategória

Finnországi Seurasaari
skanzen fogadóépülete

építész, alkotó:
Takács Gyula

Média Építészeti Díja

Közönségdíj
Terv kategória

Algyői családi ház

építészek, alkotók:
Varsányi András, Pozsár
Péter, Vas Norbert

Zsűri különdíja

Palatinus fürdő rekonstrukciója

építészek, alkotók:

Nagy Csaba, Pólus Károly (Archikon)

Austrotherm Energiahatékonysági Különdíj

Paksra tervezett városrész
lakónegyedének terve

építészek, alkotók:
Péterffy Miklós, Deli
Brigitta, Dőry Bálint,
Müller Dóra, Szabó Dániel

Lechner Tudásközpont legjobb
1945 után épült rekonstrukciója
különdíj

Keszthelyi Vasútállomás

építész, alkotó:
Flachner Szilvia
(Máv Zrt. Műszaki Tervezési Főosztály)

Zsűri

Médiazsűri

Sümegi Noémi zsűrielnök (Heti Válasz), Bagi László (Forbes), Veiszer Alinda (HírTV), Mohácsi Szilvia (Karc FM), Földes András (index.hu), Rajcsányi Gellért (Mandiner), dr. Komáromi Balázs (Trend FM), Vágó Ágnes (Turizmus Trend / Vendég & Hotel) és Szalai Anna (HVG)

Szakmai bírálók

Beleznay Éva urbanista, építész; Dúll Andrea környezetpszichológus; és Somogyi Krisztina vizuális környezet kutató, építészkritikus

Támogatóink

Az esemény támogatói: Aliplast, Austrotherm, Canon, Decor Floor – pointOne, Dornbracht, Europa Design, Fakro, Fischer, HB Reavis, Hollan Királyság budapesti Nagykövetsége, Lafarge, Lechner Tudásközpont, Mapei, Market, MEVA, NKA, Városliget Zrt.

Médiapartnerek: A mi otthonunk, Építészklub, MÉSZ, ingatlan.com, KÉK, Magyar Építéstechnika, MÉK, Octogon, Országépítő

2016

Média Építészeti Díja

Épület kategória

debreceni Szent György templom

építészek, alkotók:
Győrffy Zoltán

Média Építészeti Díja

Terv kategória

Csontváry Múzeum mint zarándokhely

építészek, alkotók:
Kovács Csaba, Máté Tamás,
Vass-Eysen Áron

Média Építészeti Díja

Közönségdíj
Épület kategória 

&

Austrotherm
Energiahatékonysági Különdíj

Meséskert óvoda

építészek, alkotók:
Nagy Csaba, Pólus Károly

Média Építészeti Díja

Közönségdíj
Terv kategória

ghánai Newill Akadémia

építészek, alkotók:
Funk Bogdán, Szelecsényi Balázs,
Vadász Orsolya, Nusszer Diána,
Cserháti Csinszka

Zsűri különdíja

Rudapithecus Látványtár

építészek, alkotók:
Vasáros Zsolt DLA (Narmer Építészeti Stúdió),
BME Építőművészeti Doktori Iskola

Europa Design
Belsőépítészeti Különdíj

Hullám Csónakház

építészek, alkotók:
Szakál Ferenc ifj., Nagy Nándor,
Csorba Réka, Szakál Andrea,
Börzsei Tamás, Bazsó Ferenc,
Szabó Bulcsu (BLOKK Építész Műhely)

Zsűri

Médiazsűri

Böszörményi-Nagy Gergely – Design Terminál, Devich Márton, MTVA Bartók Rádió, a zsűri elnöke, Sümegi Noémi Heti Válasz, Kántor Viola HírtTV, Mohácsi Szilvia KarcFM, Földes András index.hu. Rajcsányi Gellért mandiner.hu, Szalai Anna (korábban Népszabadság), Dr. Komáromi Balázs Trend FM, Vágó Ágnes Turizmus Trend / Vendég & Hotel

 

Nemzetközi előzsűri

Indira van’t Klooster – A10 magazin, Anna Yudina – Monitor magazin, Florian Heilmeyer – Uncube, Beleznay Éva – a Magyar Környezettudatos Építés Egyesületének (HuGBC) alelnöke

 

Szakmai Bírálók

Bardóczi Sándor tájépítész, Dúll Andrea környezetpszichológus és Martinkó József design- és építészetkritikus

Támogatóink

Szakmai médiapartnerek: Archicentrum, Magyar Építéstechnika, ÉpítészKlub, Régi-Új Magyar Építőművészet, eptar.hu, épülettár.hu, ingatlan.com – iroda.hu, Kortárs Építészeti Központ, Építész Közlöny, A mi otthonunk, Octogon, Országépítő, Proidea Különdíjat ad át: az Austrotherm, az EuropaDesign és a Lechner Tudásközpont. Díjátadók: Canon, CRH, HBReavis, Lafarge, Mapei

További támogatóink: Nemzeti Kulturális Alap, Dornbracht és Hollandia Budapesti Nagykövetsége

Média Építészeti Díja
&
Közönségdíj
Épület Kategória

Galyatető kilátó

építészek, alkotók:
Kovács Csaba, Vass-Eysen Áron

Média Építészeti Díja
Terv Kategória

Galyatető kilátó

építészek, alkotók:
Kovács Csaba, Vass-Eysen Áron

Média Építészeti Díja
Közönségdíj
Terv Kategória

Zarándokszállás

építészek, alkotók:
Csaba Zita

Zsűri Különdíja

ELTE Bölcsészkarának
II. világháborús emlékműve

építészek, alkotók:
Bujdosó Ildikó, Fajcsák Dénes,
Lukács Eszter, Szigeti Nóra,
Róth János, Szabó Levente,
Albert Farkas, Polgárdi Ákos

Austrotherm
Energiahatékonysági Különdíj

Elefántház

építészek, alkotók:
Gaschler Gábor, Barna Orsolya,
Pucsek Viktor, Balázs Mátyás

Europa Design Legjobb
Közösségi Épületbelsőjének
járó Különdíj

Trial edzőtelep a tarcali kőfejtőben

építészek, alkotók:
Máté Tamás

Europa Design
Különdíj

Szolnoki Agóra

építészek, alkotók:
Álmosdi Árpád,
Csendes Mónika

Index
Különdíj

Kapucinus utcai lakóház

építészek, alkotók:
Garaguly Kinga, Hild
Csorba Bernadett

Média Építészeti Díja
Épület Kategória

&

Európa Design Különdíj

Borterasz és Venyige Spa (AÉS)

építészek, alkotók:
Gereben Péter, Marián Balázs

Média Építészeti Díja
Terv Kategória

Egri Zárkándy-bástya újjáépítése

építészek, alkotók:
Rátkai Anna

Média Építészeti Díja
Közönségdíj
Épület Kategória

Pasaréti Vasas Sporttelep vívócsarnoka

építészek, alkotók:
Kendik Géza

Média Építészeti Díja
Közönségdíj
Terv Kategória

Mintafeldolgozó üzem Görzsönyben

építészek, alkotók:
Kőrösi Emese Edit

MÉD

MÉD 2019

nevezés

A média építészeti díja

Jegyvásárlás

Zsűri

Média partnerek

Épületek és tervek
beküldése

Nevezés a díjra

Adatvédelmi tájékoztató

Kapcsolat

Archívum

Mesterek köszöntése

Perika-díj